В Києві введуть подобовий податок для туристів

Київ змінює туристичний збір та принципи його оплати, Верховна Рада України вже прийняла закон про внесення змін у Податковий кодекс.

Про це пише Сегодня з посиланням на начальника управління туризму та промоції КМДА Антона Тараненка.

За добу для іноземців у Києві сума збору становитиме до 5% від української мінімальної заробітної плати (4173 грн) – 208,65 грн. (€6,5). Для туристів з інших міст України – 0,5% – 20,87 грн.(€0,65).

Наразі туристичний збір в Україні складає 1% від суми проживання. В новому законі розрахунок збору буде вестись в залежності від кількості діб проведеному у місті, а не вартості проживання. Окрім того, збір змушені будуть платити не тільки туристи які проживають в готелях, але й ті які винаймають квартири та хостели.

Конкретна ставка збору ще не встановлена. Начальник управління туризму та промоції КМДА Антон Тараненко прокоментував це так:

“По-моєму, ставку потрібно розраховувати виходячи з вартості розміщення. Також і для п’ятизіркового готелю потрібно визначати ставку виходячи з середньої вартості проживання за добу”

 Здійснювати контроль за збором буде фіскальна служба. Коли все запрацює, міста разом з бізнесом зможуть акумулювати чималі кошти для розвитку туристичної галузі. За минулий рік в Києві загальна сума туристичних зборів становила 35 млн. грн.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ?

  • Туристичний збір буде сплачуватись не від суми проживання, а за подобовою ставкою.
  • Окрім туристів які проживають у готелях, податок будуть платити постояльці у хостелах, квартирах, апартаментах.
  • Ставку туристичного збору буде встановлювати міська рада Києва на сесії.

Подібні туристичні збори діють і в інших країнах:

МістоРозмір податку
Рим€7
Броюссель€8,75
Амстердам€5,5
Дубаї10%
Сінгапур12%
Україна1%