В МЗС повідомили з яких країн Європи можна дістатися України на авто

Міністерство закордонних справ України повідомило, як можна на авто дістатись України з Німеччини, Австрії, Чехії, Білорусі, РФ, Молдови, Словаччини, Румунії, Польщі, Литви, Латвії та Сербії.

Німеччина, Австрія, Чехія

З Німеччини, Австрії та Чехії потрапити до України можна через транзитний коридор через Австрію та Угорщину. Перетинати чесько-австрійський кордон потрібно з повним баком бензину та проїхати територію Австрії транзитом, без зупинок, аж до кордону з Угорщиною.

Рух територією Австрії можливий лише через трасу А1, інші транзитні коридори заблоковані. Коридор по Австрії працює з 17 години вечора до 1 години ночі.

До Угорщини в’їзд можливий винятково через пункти пропуску Нікелсдорф-Хед’єшхалом (Nickeldorf- Hegyeshalom). На території Угорщини коридор працює з 21 години вечора до 5 ранку.

Територією Австрії та Німеччини часові рамки не обмежені, однак опівночі відбувається ускладнення руху через ремонт дороги.
На австро-словенському кордоні домовлено щодо пропуску українських громадян транзитом для вильоту із аеропорту Відня.

Білорусь, РФ, Молдова, Словаччина, Румунія, Польщі

З Білорусі, РФ, Молдови, Словаччини, Румунії, Польщі – через КПП, які позначені зеленим на інтерактивній карті Державної митної служби: http://www.customs.gov.ua/?p=533
Деякі пропускні пункти мають обмеження у пішохідному сполученні.

Литва, Латвія

З Литви та Латвії транзит можливий лише через Білорусь.

Сербія

З Сербії можливий транзит через Румунію, за умови завчасного повідомлення Посольством України в Румунії Міністерства закордонних справ Румунії офіційною нотою з переліком осіб, які планують здійснити транзит.

Ситуація в режимі в’їзду в країни та транзитного проїзду іноземними країнами змінюється дуже динамічно. Тому радимо при плануванні поїздки встановити зв’язок з відповідним консульством України.

Також, в МЗС дали поради, куди звертатись якщо є вагомі причини виїхати в сусідню країну.


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож