В Україні хочуть змінити правила авіаперевезень пасажирів

Державна авіаційна служба Україна хоче внести ряд змін у правила перевезень пасажирів. Планується змінити норми ручної поклажі, час реєстрації та посадки на рейс, компенсацію за втрачений багаж та інші правила авіаперевезень.

Дана пропозиція була оприлюднена 4 лютого, повідомляє Avianews.

Однією із запланованих змін є вимоги до ручної поклажі. Наразі допустима вага повинна бути не більше 7 кг, але авіакомпаніям можуть надати право на свій розсуд збільшувати безкоштовну норму. Також нові правила передбачають, що мінімальна вага ручної поклажі не повинна бути менше 5 кг. Пасажири додатково зможуть взяти у салон літака жіночу/чоловічу сумку чи рюкзак, понад норму можна буде як і раніше брати верхній одяг, папку для паперів, парасольку або тростину, харчування для дитини, люльку для немовлят, складне колісне крісло або милиці.

Також, авіакомпаніям хочуть надати право самостійно встановлювати час посадки та реєстрації на рейс. Наразі встановлені обмеження – реєстрація завершується не раніше 45 хвилин, а посадка в літак – не раніше 15 хвилин до вильоту.

В проекті прописано, що рейс буде вважатись скасованим, якщо його затримка перевищує 48 годин. Максимальну відповідальність за затримку рейсу пропонується підняти з 4694 до 5346 спеціальних прав запозичень ($7324), а відповідальність за пошкодження, втрату або затримку багажу з 1131 до 1288 спеціальних прав запозичень ($1765).

Ще одне заплановане нововведення – обов’язковий цілодобовий колл-центр. В даний момент, авіакомпанії повинні забезпечувати цілодобову підтримку тільки під час виконання нічних авіарейсів.

У проекті змін пропонується прибрати докладний перелік документів, за якими можлива реєстрація на рейс. Замість цього вказується, що реєстрація проходить на підставі документів, що засвідчують особу, визначених законодавством. Дане нововведення може бути пов’язано з ініціативою Мінінфраструктри дозволити проходити реєстрацію на внутрішні рейси за допомогою електронної версії водійських прав.


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож