В Україні планують запустити річкові маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

Відновлення річкових пасажирських перевезень є одним із пріоритетних завдань Мінінфраструктури.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час онлайн-наради щодо розвитку річкового туризму в Україні.

Відновлення внутрішніх водних шляхів – це не лише про збільшення вантажопотоку на річці, а й про розвиток пасажирських річкових перевезень. Ми маємо чудові туристичні маршрути, наприклад, Канів та Чорнобиль. І ми маємо це розвивати“, – зазначив Криклій.

Відомство наразі працює над розробкою та прийняттям близько 50-ти підзаконних актів, які необхідні для функціонування внутрішніх водних шляхів. Також розробляється Стратегія розвитку внутрішнього водного транспорту, в якій будуть передбачені заходи розвитку пасажирських перевезень.

Міністр додав, що під час пандемії внутрішній туризм – в пріоритеті. Тому планують зробити все можливе, щоб потужності Дніпра використовувались не на 10%, як зараз, а на повну.

Крім того, учасники наради обговорили можливість запуску туристичних маршрутів річкою за напрямками Київ-Канів та Київ-Чорнобиль.

3 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт 1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який дає старт реформі річкових перевезень в Україні, перетворюючи річку Дніпро на потужну транспортну артерію.

До речі, в Чорнобильській зоні створили унікальний туристичний маршрут на всюдиходах.

Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди

Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.