В ЄС назвали умови отримання “паспортів вакцинації” для українців

Єврокомісія повідомила, як громадяни з третіх країн зможуть отримати “цифрові зелені сертифікати” вакцинації.

Про це розповів представник Єврокомісії Крістіан Віганд, передає УНІАН.

За його словами, громадяни з третіх країн, зокрема України, зможуть подати запит на отримання сертифікатів до тих країн-членів ЄС, до яких планують в’їжджати. Потрібно буде надати всю необхідну інформацію, в тому числі правдиві дані про щеплення. Відповідні органи країн ЄС проаналізують надані дані та вирішать, чи можна іноземцеві видавати “зелений сертифікат”. Також Єврокомісія може ухвалити рішення про визнання “паспортів вакцинації”, які видаються третіми країнами.

Єврокомісія 17 березня визначилась з функціями паспортів вакцинації проти коронавірусу. Сертифікати видаватимуть особам, які щепились вакцинами, що затверджені Європейським агентством з лікарських засобів (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen).

“Цифрові зелені сертифікати” або “паспорти вакцинації” – це персональні електронні документи, в яких будуть дані щодо інформації про вакцинацію, результатів тестів на коронавірус та про одужання від Covid-19. В ЄС планують запровадити електронні документи до початку літнього туристичного сезону.

Відкриті країни, куди можна поїхати влітку 2021

Найцікавіші напрямки

Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.