В ЄС планують впускати всіх щеплених туристів

Комісія Ради ЄС рекомендувала з 1 березня державам-членам впускати усіх вакцинованих мандрівників, незалежно від країни відправлення.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

В комісії вважають, що постійні оновлення списку безпечних країн ускладнили мандрівникам планування своїх подорожей. Тому в ЄС хочуть скасувати обмеження на подорожі для щеплених мандрівників, незалежно від епідеміологічної ситуації в країні, з якої вони прибувають.

Нові правила планують запровадити лише з 1 березня 2022 року, щоб дати час третім країнам підвищити рівень вакцинації населення. Також послаблення обмежень залежатимуть від попередньої оцінки ситуації з вакцинацією за межами ЄС.

Крім того, до початку роботи спрощеної системи, комісія пропонує змінити деякі порогові значення для включення третіх країн до “зеленого списку” з 10 січня 2022. Зокрема, дозволену кількості нових випадків зараження на 100 тис. населення за останні два тижні збільшать з 75 до 100. Також збільшать тижневий рівень тестування з 300 до 600 тестів на 100 тис. населення.

Ще однією важливою рекомендацією комісії є те, що діти віком від 6 до 17 років можуть подорожувати до ЄС з негативним ПЛР-тестом, навіть якщо вони невакциновані. Дітям до 6 років тестування та вакцинація не потрібні.

Нагадаємо, Рада ЄС виключила Україну зі “зеленого списку”, тим самим рекомендувала країнам-членам заборонити туристичні подорожі для українців. Водночас деякі європейські держави вирішили не закривити кордони для українців, а тільки обмежити в’їзд для нещеплених туристів.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.