В ЄС планують запровадити “ковід-паспорти” до початку туристичного сезону

Єврокомісія направила всім країнам ЄС основні принципи створення коронавірусних паспортів.

Як пише Hromadske, вже в березні планується представити план щодо впровадження таких паспортів. В ЄС поспішають з даним питанням, щоб країни встигли відкрити кордони до початку туристичного сезону. Найбільше ідею з “ковід-паспортами” просуває Іспанія, Італія та Португалія.

“Ковід-паспорти” або “зелені паспорти” – це персональні електронні документи, в яких будуть дані щодо інформації про вакцинацію, результатів тестів на коронавірус та про одужання від Covid-19.

Головною проблемою запровадження документу є використання вакцин, які поки не сертифікованих на рівні ЄС. Також є проблема з молодими людьми, які далеко не перші в черзі на вакцинацію.

Крім того, поки що, українцям не потрібно надіятись на “ковід-паспорти”. В МОЗ заявили, що перш ніж ухвалювати якісь рішення щодо запровадження документів, хочуть подивитись на реакцію в світі.

До речі, Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), яка вносила зміни до умов безвізових подорожей до ЄС, вирішили запустити наступного року.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.

Теги: