В ЄС ввели нові правила для авіації під час пандемії

В ЄС розробили 27-сторінковий документ, що описує рекомендації для пасажирів і працівників авіації в умовах пандемії COVID-19.

Відтепер, пасажирам і персоналу доведеться носити маски, а компанії повинні будуть стимулювати хворих мандрівників не приїжджати в аеропорт, повідомляє Avianews.

Документ розроблений Європейським агентством з безпеки авіації (EASA) та Європейським центром по запобіганню і контролю захворювань (ECDC) на замовлення Єврокомісії.

Перед рейсом

Авіакомпанії повинні будуть стимулювати пасажирів, які мають ознаки COVID-19, наприклад, температуру, задишку, втрату смаку або запаху, залишатися вдома і взагалі не приїжджати аеропорт. Водночас, обіцяють можливість безкоштовного перебронювання квитки або його скасування при наявній довідці від лікаря.

Також документ забороняє тим, хто зустрічає або проводжає заходити в термінал. Доступ в аеропорт тепер буде тільки у пасажирів і працівників.

В аеропорту

При вході в аеропорт у пасажирів і працівників може перевірятися температура тіла. Ті, у кого температура перевищує 38 градусів повинні направлятися на додатковий контроль. Однак EASA звертає увагу, що у цього заходу досить низька ефективність.

Між людьми повинна дотримуватися дистанція 1,5 метра. Для визначення дистанції на підлогу можуть наноситись спеціальні мітки.

Відкриття пунктів торгівлі, за винятком важливих сервісів, в аеропортах відкладено. При цьому оператори повинні забезпечити пасажирів безкоштовною питною водою.

Засоби захисту для пасажирів і персоналу

Носіння маски рекомендовано після входу в термінал, в літаку і до виходу з аеропорту по прильоту в місце призначення. Виняток зроблено лише для дітей до 6 років і дорослих, які не можуть носити маски за показаннями здоров’я.

Персонал, який спілкується з пасажирами, повинен додатково мати рукавички, а співробітники служби авіаційної безпеки – захисні прозорі екрани на обличчі.

Форма повинна змінюватися щодня. Можна відмовитись від цієї вимоги, якщо поверх форми надівається захисний костюм.

Посадка в літак

Біля виходу на посадку аеропорти повинні будуть розмістити дезінфектори для рук. 

Якщо посадка проводиться з використанням автобусів, їх число повинне бути збільшено для забезпечення достатньої дистанції. Якщо посадка проводиться пішки або через телетрапами, в літак будуть запускатися пасажири від останнього ряду до першого.

На борту літака

EASA не обмежувала число місць в літаках, які можуть продавати авіакомпанії. Однак якщо дозволяє завантаження і балансування літака, мандрівники повинні сідати якомога далі один від одного.

Авіакомпаніям рекомендували забезпечити перевезення в салоні меншого числа ручній поклажі шляхом стимулювання здачі речей в багаж.

Бортпровідники повинні забезпечити відсутність черг в проходах і біля туалетів, при цьому один з туалетів рекомендовано резервувати для потреб екіпажів.

Сервіс на борту повинен бути обмежений для зменшення взаємодії між людьми. Заборонено продаж Duty Free та інших товарів крім попередньо запакованої їжі. По можливості, авіакомпанії повинні відмовитися від оплати готівкою і перейти на використання банківських карт.

Також на борту літака за наявності технічної можливості слід збільшити подачу свіжого повітря замість рециркуляції. Заборонено тримати пасажирів в салоні більше 30 хвилин, якщо вентиляція не забезпечена належним чином.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.