В Єврокомісії роз’яснили, які права мають пасажири, чиї рейси скасували через коронавірус

Єврокомісія дала роз’яснення прав пасажирів, чиї авіарейси були скасовані через ряд обмежень, введених державами для боротьби з коронавірусом.

Як повідомляє Avianews, клієнти авіакомпаній в таких випадках мають право на повне повернення коштів, перебронювання на найближчий доступний рейс або на більш пізній рейс.

Авіакомпанії можуть запропонувати ваучер, однак пасажир має право на повернення квитків у грошовій формі.

Якщо рейс не був скасований і пасажир вирішив відмовитись від поїздки по власному бажанню, то повернути квиток або змінити дату, він може тільки за правилами тарифу.

Також ви можете спробувати подати заявку на компенсацію через сервіси AirHelp та Compensair.

В Єврокомісії наголошують, якщо переліт в обидві сторони оформлений в рамках одного бронювання, і один з рейсів було скасовано, пасажир має право на повернення або перебронювання всієї поїздки. Якщо кожен рейс виконаний як окреме бронювання, то всі дії зі скасованими рейсами проводяться за правилами тарифу.

Також Єврокомісія роз’яснила права авіамандрівників на компенсацію відповідно до регуляції EC261 / 2004 при скасуванні рейсів менш ніж за 14 днів до вильоту.

Якщо авіакомпанії відмовилися від виконання рейсів через обмеження польотів з боку держав або заборони на в’їзд певним категоріям громадян, то такі скасування зараховані до «надзвичайних обставин», що не передбачає виплату компенсації.

Авіакомпанії також звільнили від виплати компенсацій, якщо вони вирішать скасувати рейс для забезпечення безпеки і здоров’я екіпажів.

Нові роз’яснення від Єврокомісії вже розкритикувала Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) і організація Airlines for Europe, назвавши деякі роз’яснення неадекватними.

«Схоже, Єврокомісія недооцінює вплив кризи на авіакомпанії в Європі. Зіткнувшись з катастрофічним зменшенням грошового потоку від бронювань, авіакомпанії можуть пропонувати тільки ваучери, замість негайних повернень грошей за квитки на скасовані рейси », – підкреслив регіональний віце-президент IATA в Європі Рафаель Шварцман.

Як отримати компенсацію за затриманий або скасований рейс

Від €200 до €750

Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож