В застосунку “Вдома” оновили умови самоізоляції

Відтепер невакциновані мандрівники, які повертаються в Україну, повинні встановлювати на смартфон додаток “Вдома”. Зареєструватись в системі потрібно за 72 години до тестування, а контролю на основі геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Для реєстрації в застосунку “Вдома” потрібно вказати контакті дані, серію паспорта, місце самоізоляції та номер телефону. Після цього, протягом 72 години потрібно зробити ПЛР-тест або тест на антиген. Тестування потрібно проходити в лабораторії, що верифікована МОЗ. В застосунку має підтягнутись негативний результат.

Якщо ж мандрівник не зробить тест після перетину кордону, через 72 години застосунок дезактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Поліція буде вибірково перевіряти дотримання самоізоляції.

У випадку відмови від встановлення додатку “Вдома”, то для українців передбачена двотижнева самоізоляція, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді.

За минулий рік застосунком “Вдома” скористали майже мільйон людей, які повертали з-за кордону та проходили самоізоляцію. Тепер же його потрібно буде встановлювати лише на 72 години та не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.