«Валар Моргуліс, Хорватіє» або 10 локацій для фанатів Гри Престолів

Якщо ви так само, як і автор цього допису, ніяк не можете оговтатися після закінчення улюбленого серіалу, спробуйте додати трохи «Гри престолів» до свого літа. Для цього не потрібно скуповувати все вино в найближчих магазинах, носити чорні волохаті шати чи заводити величезного сірого пса на кшталт лютововка. Адже можна просто відвідати місця, де знімався серіал, тим більше, що значна частина дивовижних локацій знаходиться зовсім близько – у Хорватії.

Починаючи з другого сезону «Гри престолів» саме до Хорватії «переїхала» Королівська Гавань та ще декілька міст Вестеросу. Тому тут абсолютно точно є на що подивитися.

1. Дубровник

Що знімали: Королівська Гавань

Дубровник й до початку фільмування фентезі-серіалу був популярним курортом, та «Гра престолів» зробила його популярнішим вдвічі, оскільки саме тут, починаючи з другого сезону, знімали більшість сцен в столиці Весторосу – Королівській Гавані. Попри те, що в XVII столітті місто пережило згубний землетрус, його архітектура залишилась настільки самобутньою та разючою, що саме сюди творці серіалу вирішили перенести одну з головних серіальних локацій.

Більша частина старого міста «засвітилась» в серіалі. От як Сходи єзуїтів, якими йшла оголена королева-мати в сцені покарання. Чи вузькі бруковані вулиці, де в 3 сезоні розбурхувався дикий вогонь.

де знімали гру престолів дубровнік хорвтія
Фрагмент з серіалу “Гра престолів”, Королівська гвань

2. Дендрарій Трстено в передмісті Дубровника

Що знімали: сад Червоної фортеці

Дендрарій Трстено розташований за 10 км від Дубровника в селі з однойменною назвою. В серіалі він з’являється, починаючи з першого сезону: згадайте сцени таємних зустрічей Вариса з його пташками. Та у всій красі постає в п’ятому сезоні, стаючи головною окрасою кадрів з леді Оленною Тірел. Практично всі сцени її прогулянок знято на фоні фантастично гарного дендрарію. Цю локацію знімальна група «покращувала» мінімально, адже в реальному житті в Трстено повно цікавих фонтанів, затишних альтанок, прекрасних статуй. Є навіть справжній акведук. Тому тут буде цікаво навіть людині, далекій від пристрастей королівських домів Вестеросу.

Де знімали гру престолів червона фортеця дубровнік хорватія
Фрагмент з серіалу “Гра престолів”, сад “Червоної фортеці”

3. Спліт

Що знімали: Мієрин

У Спліті знімали лише сцени для 5 сезону серіалу, коли Дейнеріс дісталася Мієрина – головного міста работорговців, звільнила Бездоганних й скасувала рабство. Знімання здебільшого велося у старовинному палаці Діоклетіана, побудованого в 305 році н.е. Саме його підвал ми бачили в сцені ув’язнення драконів, після того, як Дрогон спалив маленького хлопчика.

Також знімальна група працювала в передмісті Спліта – селищі Жрновніца. Тут знаходиться неробочий гранітний кар’єр, чиї прямовисні скелі стали стінами Мієрина, під яким Даріо Наххаріс переміг вершника Великих господ.

Віднедавна у Спліті з’явилась ще одна цікава локація – музей «Гри престолів», де можна на власні очі побачити статуї головних героїв серіалу, потримати мечі з валірійської сталі чи посидіти за столом Правиці короля. Музей знаходиться за адресою Bosanska ulica, 9 та відкритий щодня з 10 дня до 10 вечора.

місця зйомки гри престолів
Фрагмент з серіалу “Гра престолів”

4. Вежа Мінчета

Що знімали: башта чаклунів Кварта, так званий Будинок Безсмертних

Вежа Мінчета знаходиться на окраїні Дубровника, тому дістатися до неї легко. Хоча не так легко, як Дейнеріс у 2 сезоні серіалу, адже саме сходами цієї вежі вона блукала, намагаючись визволити своїх драконів. Окрім того, що монументальна будівля сама по собі справляє враження, звідси відкривається найкращий вигляд на Адріатику та панораму Дубровника.

де знімали гру престолів хорватія
Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”, башта чаклунів Кварта

5. Фортеця Ловрієнац

Що знімали: Червоний замок, головне укріплення столиці Вестеросу – Королівської Гавані

Ловрієнац – ще одна локація неподалік від Дубровника. Ця старовинна середньовічна фортеця  височіє на скелях через затоку від старої частини міста. Саму затоку теж можна назвати окремою локацією, оскільки тут велися всі натурні зйомки битви на ріці Чорноводна. Якщо переглянете кадри, в яких військо, очолюване Тіріоном Ланністером перемагає флот Станніса Баратеона, то обов’язково побачите на фоні стіни замку Ловрієнац. Який у серіалі «грає роль» головної резиденції короля андалів та перших людей. До речі, Ловрієнац постає в цьому образі не з першого сезону, адже спочатку сцени із троном знімали на Мальті.

де знімали гру престолів хорватія червоний замок
Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”, Червона фортеця

6. Локрум

Що знімали: Кварт – торгове місто посеред пустелі, в якому у Дейнеріс відібрали драконів. Щоправда, не надовго.

Локрум – це невеличкий, але дуже мальовничий острівець серед Адріатичного моря. Від Дубровника його відділяє всього лише 1 км шляху, але не всім вдається потрапити на острів. Величні стіни Кварту, оточені пустелею, були створені на етапі пост продукції. А ось сади, якими Дейнеріс прогулювалась з вельможним Ксаро, цілком реальні, адже на острові функціонує справжнісінький ботанічний сад. Саме його середземноморська флора перетворилась на розкішні сади та парки міста-оазису.

де знімали гру престолів Локрум
Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”, Кварт

7. Шибеник

Що знімали: Браавос, найбагатше з вільних міст Ессоса

Попри те, що Шибеник – скромний маловідомий курорт, йому дісталась роль Браавоса, найбагатшого з вільних міст Ессоса. Головна окраса курорту – кафедральний собор святого Якова – став місцем знімання могутнього Залізного банку. Реальною є також пристань, до якої у 5 сезоні серіалу приплила Арья, аби стати ніким. Але дещо творцям кіносаги все ж довелось намалювати – звісно що, Браавосійського Титана та Храм Багатоликого Бога.

Де знімали гру престолів в Хорватії
Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”, місто Браавос

8. Національний парк Крка

Що знімали: ландшафти Вестероса

Національний парк Крка фактично створено навколо річки з однойменною назвою. Вона доволі стрімка, з порогами та водоспадами, яких тут налічується цілих 7 (найбільші – Скрадинський Бук, Рошський водоспад). На одному з річкових островів знаходиться старовинний монастир Висовац. Тому не дивно, що саме це місце знімальна група серіалу обрала для фільмування ряду натурних сцен. Наступного разу, коли будете передивлятися серіал, звертайте увагу на ті моменти, фоном для яких є стрімка річка в обрамленні соковитої зелені – скоріш за все, це ландшафти національного парку Крка.

Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”

9. Фортеця Кліс

Що знімали: Мієрин

До середньовічної фортеці Кліс найлегше дістатися від Спліта, подолавши 15 км шляху. Це доволі стара, але невелика фортеця на пагорбі, тому підніматись до неї непросто. Що раніше відлякувало туристів й сюди мало хто діставався. Приїзд знімальної групи серіалу змінив стан речей й перетворив Кліс на обов’язкову локацію для будь-якого «престоліста». Повністю фортецю можна побачити лише в 5 сезоні, коли на її оглядових майданчиках знімали міський ринок Мієрина. До того вона «з’являлась» лише в епізодах: наприклад, хрести, на яких розіп’яли Великих господ, встановлювали вздовж гірської дороги, якою можна дістатися до Кліса.

Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”

10. Стон

Що знімали: Королівська Гавань

Зйомки в селі Стон розпочались в 5 сезоні. Тут здебільшого знімали натурні сцени й величезну кріпосну стіну Королівської Гавані. Роль цієї стіни «зіграв» справжній кріпосний вал, що оточує Стон. Навіть зараз він справляє враження – 40 веж, 5 фортець, довжина 5,5 км. Тому його перетворення на укріплення Червоного замку обійшлось майже без спецефектів.

Фрагмент з серіалу “Гра перестолів”

Найголовніше, що відстань між цими локаціями зовсім невелика. За 3-4 дні можна відвідати кожну без зайвої метушні, добре роздивитися навкруги й відшукати збіги між реальними пейзажами та кіношними кадрами улюблених сцен.

Як дістатися до Хорватії з України: дешеві авіа

​​✈️Київ – Спліт від €65
​​✈️Л​​ьвів – Спліт від €56
​​✈️К​​​иїв – Дубровнік від €90
​​✈️Львів – Дубровнік від €97
​​✈️К​​иїв – Пула від €70
​​✈️Львів – Пула від €40
​​✈️Л​​ьвів – Задар від €36

Де жити в Хорватії: вигідні ціни на готелі

🛏Готелі в Спліті від €18 за добу
🏠Окремі апартаменти в Спліті від €23 за добу

🛏Готелі в Дубровніку від €19 за добу
🏠Окремі апартаменти в Дубровніку від €20 за добу

Фото обкладинки: Івано Іванніков