Верховна Рада ввела авіаційний збір за кожного пасажира

Депутати Верховної Ради ухвалили законопроект, який передбачає зміни до Повітряного Кодексу та вводить авіаційний податок за кожного пасажира або тонну вантажу.

За ухвалення законопроекту №2424 проголосувало 256 народних депутатів.

Ставка авіаційного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, буде становити – $0,5 на внутрішні рейси по Україні, міжнародні рейси – $2.

Щодо вантажних перевезень, то за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває в аеропорт України, доведеться сплатити $2,5 на внутрішніх перельотах, $10 – на міжнародних.

Стягувати податок будуть з авіакомпаній, яким буде виставлений рахунок на оплату протягом 30 днів. Якщо авіаперевізник не вчасно сплачуватиме збір, обіцяють санкції.

Основним джерелом надходження збору буде Державний фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України в міжнародних авіаційних організаціях, за рахунок якого повністю утримується та здійснює свою діяльність Державна авіаційна служба України


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.