Вінець автопрому: автомобільні музеї світу, які варто відвідати

Вражаючі автомобільні колекції по всьому світу, які не залишать байдужими навіть тих, хто не дуже цікавиться машинами. Окремої уваги заслуговують будівлі, у яких знаходяться виставкові зали — це або історичні будівлі, або супер сучасні будинки, які цікаво подивитись навіть, якби там не було музею. 

Музей Mercedes-Benz у Штутгарті, Німеччина

автомобільний Музей Mercedes-Benz у Штутгарті, Німеччина
Фото: Julian Herzog

Музей Mercedes-Benz — один з найбільших корпоративних музеїв світу. Він розташований у дуже гарній 9-поверховій будівлі у вигляді спіралі, яку спроектували та побудували спеціально для музею.

Фото: wikiway.com

У музеї понад 1500 експонатів, серед яких є вантажні автомобілі, автобуси, легкові, спортивні та ретро автомобілі, а також мотоцикли та різноманітні деталі. Для відвідувачів є дві екскурсії на вибір: “міфічний” маршрут присвячений історії торговельної марки Mercedes-Benz — від найперших моделей авто до найсучасніших розробок компанії, а у “колекційному” маршруті експонати об’єднані тематично — вантажні перевезення, подорожі, службова техніка, а також герої та відомі імена. 

Автоград “Volkswagen” у Вольфсбурзі, Німеччина

музей Автоград “Volkswagen” у Вольфсбурзі, Німеччина
Фото: Михаил Шварц 

Автоград “Volkswagen” іноді називають автомобільним Діснейлендом, адже це не просто музей — це цілий комплекс, який займає площу понад 25 гектарів.

музей Автоград “Volkswagen” у Вольфсбурзі, Німеччина
Фото: orangesmile.com

Його побудували у 2000 році, на території є тематичний парк, автомобільний музей “Дім часу” та розважальний центр. Родзинка комплексу — це дві скляні автовежі (на фото) висотою 48 метрів, всередині яких знаходяться нові машини, які можна купити. 

Музей BMW у Мюнхені, Німеччина

Музей BMW у Мюнхені, Німеччина
Фото: timetraveling.ru

Музей присвячений історії BMW, знаходиться поряд зі штаб-квартирою компанії. Музей побудували у 1972 році за проектом австрійського архітектора, а у 2008 відкрили новий павільйон.

Музей BMW у Мюнхені, Німеччина
Фото: anirama.com

Експозиція включає автомобілі та мотоцикли BMW за всю історію марки. 

Читайте також: Відомі музеї Європи, варті вашої уваги

Музей «Cite de l’Automobile» у Мюлузі, Франція

Музей «Cite de l’Automobile» у Мюлузі, Франція
Фото: blogarchiphotos.com

Фото снаружи (источник), фото внутри (источник)

Назва музею перекладається з французькою як “місто автомобілів”, він знаходиться на території колишньої ткацької фабрики та займає площу понад 2,5 гектари.

Музей «Cite de l’Automobile» у Мюлузі, Франція
Фото: egzostive.com

Це музей ретро автомобілів, у його колекції понад 500 експонатів. Це ретро машини найвідоміших та найпрестижніших марок у світі: Bugatti, Maybach, Rolls-Royce, Maserati, Ferrari, Mercedes та інших. Заснували музей брати Ганс та Фріц Шлумпфи, яким, власне, і належала ткацька фабрика та які любили колекціонувати авто. 

Національний автомобільний музей у Бьюлі, Велика Британія

Національний автомобільний музей у Бьюлі, Велика Британія
Фото: nationalmotormuseum.org.uk

Музей заснував барон Монтегю із селища Бьюлі у 1952 році. Все починалось з приватної колекції всього з п’яти машин, які барон поставив прямо у своїй садибі. Але з часом і колекція, і кількість охочих подивитись на машини зростала: до 1959 року приватний музей відвідало майже 300 тисяч людей, а у 1972 році  у колекції було вже понад 300 експонатів. Тоді було прийнято рішення побудувати окреме приміщення для музею на території садиби.

Національний автомобільний музей у Бьюлі, Велика Британія
Фото: nationalmotormuseum.org.uk

Зараз у колекції крім авто різноманітних марок з усього світу є книги, журнали та фотографії. У 2012 році відкрилась виставка машин Джеймса Бонда. Також є виставка “World of Top Gear”, присвячена моделям, які створили ведучі популярної передачі “Top Gear”.

Музей Ferrari у Модені, Італія

Музей Ferrari у Модені, Італія
Фото: ttnotes.com

Музей відкрили у 2012 році у будинку, який спочатку був будинком-музеєм засновника компанії — Енцо Феррарі. Музей складається з двох основних будівель: сучасний жовтий павільйон у формі капота автомобіля та двоповерхова майстерня Феррарі, де він народився та жив.

Музей Ferrari у Модені, Італія
Фото: Andrew Nabors

Виставка музею поділена на 6 тематичних експозицій: зала Змагань, зала Слави, Концептуальна зала, зала Великих Турів, кінозала та зала тимчасових експозицій. Також є кафе, магазин та симулятор водіння. Серед експонатів: унікальні автомобілі, двигуни, колеса, фотографії та картини.

Читайте також: Фальшивки, що збирають натовпи туристів

Музей “Mille Miglia” у Брешії, Італія

Музей “Mille Miglia” у Брешії, Італія
Фото: mercedes-benz.com

Mille Miglia, що у перекладі означає “тисяча миль”, — це назва легендарних італійських перегонів, які проводились з 1927 по 1957 рік. І, як не складно здогадатись, експозиція присвячена автомобілям, які брали участь у перегонах. Виставлені вони у хронологічному порядку — від 20-х до 50-х років 20 століття.

Фото: gardamusei.it

Також варто звернути увагу на будівлю, де розташований музей — це колишній монастир святої Євфимії, який знаходився у занедбаному стані, поки його не відреставрували засновники музею. 

Музей Генрі Форда у Детройті, США

Музей Генрі Форда у Детройті, США
Фото: saganworks.com

Генрі Форд, винахідник та власник заводів з будівництва автомобілів, почав збирати власну колекцію у 1906 році, а згодом на її основі заснував музей.

Музей Генрі Форда у Детройті, США
Фото: behenry.com

У музеї зібрана велика кількість найрізноманітніших експонатів: машини різних років випуску, зразки господарської техніки, вантажівки, мотоцикли, двигуни та різні автомобільні деталі. Один з найцікавіших експонатів — автомобіль “Лінкольн” 1961 року, у якому вбили президента США Джона Кеннеді. 

Автомобільний музей Петерсона у Лос-Анджелесі, США

Автомобільний музей Петерсона у Лос-Анджелесі, США
Фото: discoverlosangeles.com

Музей відкрили у 1994 році, це один з найбільших автомобільних музеїв світу, у колекції є понад 150 експонатів. Найстаріша машина у цьому музеї була виготовлена у 1904 році.

Автомобільний музей Петерсона у Лос-Анджелесі, США
Фото: Brandan Gillogly

Експозиція на першому поверсі присвячена історії машинобудівництва, виставка на другому поверсі присвячена ексклюзивним автомобілям голівудських зірок, на третьому поверсі так звана “дитяча виставка” — тут представлені різноманітні моделі дитячих машинок. А на четвертому поверсі можна відпочити у ресторані. Один з найвідоміших експонатів музею — автомобіль Бетмена.  

Читайте також: 9 оригінальних музеїв Європи

Музей Toyota Mega Web у Токіо, Японія

Музей Toyota Mega Web у Токіо, Японія
Фото: tokyo-odaiba.net


Величезний виставковий комплекс присвячений автомобільній марці Toyota. Експозиція музею поділена на різні тематичні зали. Найбільша виставка називається “Toyota City Showcase” — тут представлені усі існуючі моделі та моделі, які знаходяться на стадії розробки.

Музей Toyota Mega Web у Токіо, Японія
Фото: tokyo-odaiba.net

На виставці у залі “Ride One” кожен відвідувач може проїхати за кермом останньої моделі Toyota. Є спортивна секція, де представлені вінтажні та сучасні авто для перегонів. Тут також є майстерня, де можна подивитись, як автомеханіки відновлюють старі машини. Є окрема галерея з іграшковими машинками, колекція ретро автомобілів та інші.


Як орендувати авто в подорожі

Поради та лайфхаки
Теги: