Восени відбудеться презентація першого мобільного додатку про Чорнобиль

В Україні працюють над створенням першого мобільного додатку про Чорнобиль, який презентують восени цього року.

Про це повідомило Держагентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ) в Facebook.

Планується, що на єдиному ресурсі буде зібрано актуальну, достовірну та правдиву інформацію про аварію на ЧАЕС, сучасний стан зони відчуження та локацій, які є цікавими для відвідування.

«Мобільні застосунки – це сучасно та зручно. Завдяки подібним проєктам люди зможуть на одній платформі знайти необхідну інформацію у доступній формі. Агентство зацікавлене в тому, щоб про зону відчуження, яка є не тільки територією найбільшої техногенної аварії, а й важливою пам’яткою історії для всього світу, було якомога більше правдивої інформації у зручному форматі», – наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Крім того, відвідати зону відчуження стане ще простіше, не виходячи з дому. Додаток буде у вільному доступі українською та англійською мовами, а після встановлення зможе працювати без доступу до інтернету.

«Чорнобильська трагедія має зв’язок з кожною українською сім’єю, але що українці насправді знають про неї? 62% навіть не знають дати аварії. Інформація про Чорнобиль була завжди засекреченою, але сьогодні, коли вже опубліковані файли КДБ, світ має знати правду, а ми – переосмислити цю трагедію у власному минулому», – висловлює свою думку автор проєкту ARTEFACT Валерій Коршунов, який є одним із координаторів проєкту зі створення мобільного застосунку.

Працює над мобільним додатком команда розробників, що вже мають у своєму портфоліо проєкти HeForShe Ukraine, Burning Man.

Складові застосунку, які перебувають на стадії розроблення:

  • AR-контент з унікальними активаціями та порталами до різних точок Чорнобилю;
  • авторські тури зоною відчуження з аудіогідами від очевидців подій;
  • карта радіаційного забруднення;
  • медіатека з архівними матеріалами та ексклюзивним контентом;
  • культурна спадщина Чорнобилю.

Заплановано, що у жовтні 2020 року має завершитися робота над проєктом.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.