Як авіакомпанії дезінфікують та прибирають літаки

В останній час авіакомпанії зіткнулись з серйозним падінням бронювань, оскільки пасажири відкладають мандрівки через поширення коронавірусу.

Видання CNN Travel вирішило вивчити ситуацію, як авіакомпанії прибирають та дезінфікують літаки, щоб не допустити поширення інфекції, повідомляє Avianews.

Прибирання літаків

Прибирання, яке буде здійснюватись перед вашим рейсом, залежить від розкладу літака, розповів менеджер клінінгової компанії JetWash Aero Крістіан Руні.

До приклажу, якщо час між прильотом і вильотом незначний, то прибираються тільки старі газети і сміття, що залишили пасажири.

Більш ретельне прибирання проводиться вночі або під час тривалої зупинки літака, коли період між рейсами складає кілька годин. В цей час чистяться туалети, протираються і дезінфікуються відкидні столики, чистяться кухні, сидіння та інші поверхні.

Поглиблене прибирання проводиться авіакомпаніями раз на місяць або шість тижнів. Під час чого, використовуються дезинфікуючі речовини, які дозволяють забезпечити антибактеріальний захист до 10 днів.

Людський фактор

Водночас, як і в будь-якому прибиранні, вагому роль грає саме людський фактор. За словами бортпровідника American Airlines Стефані Бірон, часто якість прибирання у літаку не є задовільною.

«Іноді ти заходити в салон і змушений вийти, щоб сказати агенту про те, що літак виглядає жахливо, і необхідно виконати прибирання повторно. Кожен раз ситуація різна. Іноді ти входиш вранці, а салон глибоко почищений, ну або принаймні нам кажуть, що це так», – розповіла стюардеса.

Чи безпечні салони літаків?

Професор медицини доктор Вільям Шаффнер з відділу інфекційних захворювань університету Вандербальта ставиться скептично до того, що авіакомпанії можуть зробити щось значне з метою запобігти поширенню коронавируса.

За його словами, найбільш часто передача відбувається від людини до людини, тому поверхні в літаку не є реальною проблемою.

«Навіть якщо вірус знаходиться на поверхні, він не стрибне з сидіння і не вкусить вас, ви повинні доторкнутися до нього, а потім доторкнуться до свого носи або рота», – пояснює він.

Тому, вважає Шаффнер, важливим фактором є миття рук з милом і використання дезінфікуючих серветок.


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож