Як подорожувати без шкоди для довкілля?

За даними досліджень, світовий туризм пов’язаних з 8% усіх викидів вуглекислого газу у світі. Справа не тільки в транспорті, а й у відходах від виробництва їжі, роботи готелів та сфери шопінгу. Ми зібрали поради, які допоможуть зменшити вплив на довкілля в подорожі. 

Транспорт

Транспорт – один зі значних факторів забруднення повітря. Екологічність того, чи іншого виду транспорту визначається кількістю викидів на 1 км шляху в розрахунок на 1 пасажира. Таким чином в різних ситуаціях автівка, потяг, автобус чи літак можуть виявитися як менш, так і більш екологічним способом пересування. Визначити найменш шкідливий спосіб подолати певну відстань можна за допомогою онлайн калькулятора.

Обираючи авіаперевізника, зверніть увагу на помітку «eco» навпроти маршруту та політику авіакомпанії. Наприклад, такі авіакомпанії як KLM, Air France, Delta Airlines й Lufthansa пропонують зробити внесок на розвиток екології при купівлі квитків. По можливості обирайте прямі рейси.

Наприклад, пошуковик Skyscanner позначає рейси з меншим викидом СО2

Якщо ви подорожуєте автомобілем – беріть попутників, друзів або BlaBlaCar. Чим менше викидів на одну людину, тим краще.

Хорошою альтернативою коротких перельотів є потяги або автобуси, пошукати зручний варіант можна на сервісі omio.com.

В місті краще пересуватись пішки або громадським транспортом. Велосипед або електросамокат на прокат також хороша з точки зору екології ідея.

Готелі та апартаменти

Багато готелів та хостелів нагадують своїм клієнтам про раціональне використання води та світла, а також просять не кидати рушники на підлогу, щоб їх замінили, без потреби. Подумайте, чи потрібне вам щоденне прибирання, якщо ви зупинилися на 3 дні? 

Для готелів існує екологічний сертифікат, якщо виконують певні норми проєктування та обслуговування. Знайти такі готелі можна в рейтингах Green Leaf або Green Key.

Кава

Полюбляєте каву з собою? Беріть в подорож багаторазовий стакан і відмовтесь від паперових. При виготовлених паперових стаканчиків наносять пластик, що ускладнює їх перероблення. Ще один варіант – зупинитися, перепочити та попити каву в закладі. 

Фото econea.cz

До речі, за кордоном й в Україні можна знайти варіанти стильних багаторазових стаканчиків для кави з еко та біо матеріалів або придбати на Aliexpress.

Вода та пластикові пляшки

Мати багаторазову пляшку або флягу – крута звичка. Згадайте скільки пластикових пляшок ви придбали в подорожі? Наприклад, в аеропорті: одну викинули до перевірки безпеки, іншу придбали в duty free… 

Власна пляшка – це хороший спосіб трохи зекономити, адже в багатьох аеропортах та містах є фонтанчики з питною водою, де можна поповнити свої запаси. Також в Європі в багатьох країнах воду можна пити з крану або можна попросити в будь-якому кафе наповнити вашу пляшку.

В барі попросіть напої без пластикової трубочки.

Шопінг та сувеніри

Маленька легка торбинка не тільки знадобиться в подорожі, а й допоможе зменшити використання пластикових пакетів. Намагайтеся купувати продукти на вагу, уникаючи зайвої пластикової упаковки, а замість супермаркетів краще сходити на місцевий ринок – це вже й окрема розвага.

Фото Roman Kraft

Перші ніж купувати гору магнітів, подумайте, чи справді вони комусь потрібні? Чи не будуть такі подарунки покриватися пилом вдома? Відмовтесь від покупки китайського мотлоху. Якщо кортить привезти сувенір з подорожі – надавайте перевагу локальним брендам або крафтовим виробникам. Ще одна ідея для шопінгу без шкоди для довкілля – блошині ринки. В таких місцях можна знайти справжні скарби з історією.

Розваги

Якою б заманливою не здавалася ідея покататися на слонах або зробити фото з екзотичною твариною – відмовтесь від неї, задля збереження дикої природи. Дикі тварини страждають в неволі, а браконьєри вже давно довели немало видів майже до повного вимирання.

Також не рекомендуємо купляти сувеніри з диких тварин.

Сортування сміття

На щастя, в більшості Європейських країн з цим все добре. Навіть в готелях та апартаментах можна зустріти роздільні баки для збору сміття.

Дотримуйтесь місцевих правил сортування сміття – це на так складно!