Як стати волонтером і подорожувати майже безкоштовно

Волонтерство – рецепт від усіх бід 3 в 1: можна подорожувати, приносити користь і морально перезавантажуватися – повернутися колишнім після такого досвіду доволі складно. Анна Шульц, мандрiвниця, яка вiдвiдала 53 країни, ділиться з порадами та ресурсами, де можна пошукати можливості для волонтерів.

Щоб приєднатися до міжнародних волонтерських програм, від вас вимагається: знати англійську на рівні середній +, зібрати гроші на авіаквиток, бути сміливим і готовим до побутового дискомфорту.

Зверніть увагу, що участь в деяких програмах – на платній основі. Частина країн Африки та Азії такі бідні, що не можуть собі дозволити безкоштовно розмістити волонтерів.

Фото Annie Spratt

Де шукати волонтерські програми?

Їх безліч по всьому світу, найпростіші способи знайти підходящу:

Біржі Helpx.net і Workaway.info — бази господарів з відгуками, які забезпечать вас житлом і харчуванням за виконання нескладної роботи. Сфери діяльності різноманітні: можна поїхати працювати покоївкою в старовинний замок в Шотландії, готувати їжу в екоготелі в джунглях, навчати дітей англійської в камбоджійському селі або розводити овець у швейцарських Альпах. Доступ до бірж платний, але сума невелика – близько $ 20-30.

wwof.org – знаменита біржа волонтерів-фермерів. Якщо хтось із ваших знайомих їздив збирати полуницю в Європу, то, найімовірніше, за цією програмою.

unv.org – волонтерство під егідою ООН, спрямоване на захист прав людини, миру та розвитку зі спеціалізацією на надзвичайних ситуаціях.

europa.eu — велика база різноманітних програм в Європі.

workingabroad.com – хороший варіант для тих, хто зацікавлений в ековолонтерстві.

👌 Більше порад з волонтерства, розповіді про подорожі та досвід відвідування 53 країн читайте в блозі Анни Шульц

projects-abroad.org — програми в Африці: можна стати вчителем, спортивним тренером або вести археологічні розкопки. Участь платна та недешева.

seaturtles.org – популярна програма ековолонтерства з порятунку черепашок і морських мешканців. Від учасників вимагається володіння дайверськими навичками.

world4u.ru — російськомовний сайт з пошуку програм.

У багатьох серйозних організаціях під час відбору кандидатам необхідно пройти співбесіду, під час якої їх перевіряють на стресостійкість, комунікабельність та вміння працювати у команді.

Однак навіть якщо у вас всі ці якості є, перед тим як подавати заявку, радимо зважити свої можливості — робота хоч і безкоштовна, але дуже відповідальна. Тож якщо ви не впевнені, що зможете провести цілий рік на іншому континенті з незнайомими людьми, краще почати з короткочасних програм у Європі.


Матеріал надано Анною Шульц, авторкою тревел-блога anna_wows

Якщо ви хочете стати автором Ветер дует – пишіть нам на пошту [email protected]