Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу

Щоб там не казали, але плацкартні вагони — це романтика. Хтось їх ненавидить, для когось — це навпаки обов’язкова щорічна розвага, а туристи-іноземці іноді купують квитки у плацкарт, щоб побачити та відчути колорит. Якщо ви досі думаєте, що плацкарт — це привілей, доступний тільки жителям пострадянських країн, ви помиляєтесь. Давайте глянемо, як виглядають такі вагони в інших країнах світу. Можливо, після фотографій індійських потягів, наші не будуть здаватись вам аж такими поганими. 

Японія 

Несподівано, але щось схоже на плацкартні вагони є у Японії. Називаються вони нобінобі. 

Знайти їх можна у нічному експресі, який сполучає Токіо з містами Такамацу та Ідзумо. І навіть тут японці зуміли виділитись. Полиці тут розташовані у два яруси, а спальні місця одне від одного відділяє невеличка перегородка. Довжина полиці трохи більше двох метрів, а від проходу можна закритись шторкою. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу японія

Судячи з фото, це виглядає так, ніби ви спите майже на одному ліжку з усіма, хто їде з вами. Інтровертам і любителям особистого простору тут буде нелегко. Зате проїзд у нобінобі коштує дешевше, ніж в інших вагонах. А проїзд у Японії дуже дорогий. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу японія
Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу японія

Канада 

Як не дивно, але у Канаді також є щось схоже на плацкартні вагони. Насправді це не вагони, а лише місця у спальних вагонах. Влаштовано це так: основна частина вагону — це двомісні купе, інша частина — аналог наших бокових місць. Різниця в тому, що нижня полиця розкладається у два м’які дивани (видно на фото), самі полиці ширші, а від проходу можна закритись шторкою. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу канада

Іще одна особливість канадських потягів — це спільний простір, розташований у хвості останнього вагону. Там є м’які крісла, розетка, безкоштовні солодощі, можна зробити собі чай або каву та насолоджуватись видом з вікна. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу канада

Китай

У Китаї плацкартні вагони бувають такі ж, як і в Таїланді: або боковушки з обох сторін, або купе без бокових полиць. У плацкартах, де немає боковушок полиці розташовані у три яруси, а у проході є відкидні столики зі стільцями і розетками. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу китай

А от вагони з боковими місцями з обох сторін більш сучасні та комфортні, ну і виглядають відповідно. У кожного пасажира своя окрема зона, де є маленький столик, лампочка і розетка. А якщо закрити шторку, то виглядає навіть трохи затишно. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу китай

Таїланд

Вагони поїздів у Таїланді вужчі, ніж у нас, тому з обох сторін від проходу тільки бокові місця. Закритись від проходу можна шторкою, а нижні полиці, так само як і в нас, перетворюються на сидяче місце зі столиком. Є старіші вагони, вони виглядають так: 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу таїланд

А є нові, ось такі: 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу таїланд

У плацкартах бувають кондиціонери або вентилятори, залежить від класу та ціни квитка. Загалом, плацкартні вагони у Таїланді доволі комфортні та чисті. Мінусом є те, що полиці хоч і широкі, але короткі (більшість тайців низького росту). Тому високим людям може не вистачити місця для ніг. Але для тих, хто пройшов школу вітчизняними плацкартами — це вже не проблема. 

Індія 

Пишучи про плацкарти, важко не згадати Індію. Розташування полиць майже таке саме, як і в наших плацкартах, крім того, що інколи полиці в купе розташовані у три яруси. Також тут замість вікон решітки, а під стелею вентилятори замість кондиціонерів.

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу індія

Відмінна риса індійських плацкартів — це кількість людей. Їх тут зазвичай більше, ніж місць. І навіть якщо у вас є квиток з місцем, це ще нічого не означає. На полицях, на яких можна було б в теорії лежати, доводиться сидіти. Більше того, можна знайти фотографії, де люди сидять навіть зверху. 

Як виглядають плацкартні вагони у різних країнах світу індія

Як дешево подорожувати Європою потягами та автобусами