Як змінилась туристична галузь України під час війни

З початку повномасштабного вторгнення росії туристична галузь втратила мільярди гривень.

Війна кардинально змінила туристичну галузь України. Море частково під окупацією росіян, решта берегів — заміновані. Замість перельотів за кордон тепер популярні автобусні тури, йдеться в матеріалі ТСН.

За словами турагентки Альони Бальме, поїздки що автобусом, що літаком здорожчали в середньому на 15-20% в порівнянні з минулим роком. Тож ті, хто бронював заздалегідь, зараз змушені доплачували. Повернення, як такого, немає, є лише використання тих коштів, які уже були попередньо сплачені туроператором на інші напрямки.

Також виріс запит на “тури без росіян”. Найкраще їхати до Європи, де, на відміну від Туреччини, Єгипту, ОАЕ, Шрі-Ланки, Таїланду, росіяни вважаються небажаними гостями. В європейських країнах росіян дуже мало, якщо і є, то це ті, хто там постійно проживає. Ускладнена логістика та різноманітні обмеження змушують їх не їхати до країн Європи.

Однак найбільші зміни відбулись всередині країни. Українці почали більше цікавитись власною історією. Тому набувають популярності одно-дводенні тури до місць, які дають змогу краще познайомитись з історією України.

Ціни на пальне злетіли, а от на готелі та поїзди квитки залишились на рівні минулого року. Якщо плануєте похід в гори – спочатку перевірте інформацію на сайтах ДСНС. Які наразі діють обмеження в областях читайте за посиланням.

Чи на часі відпустка під час війни? В Держагентстві з туризму кажуть, що туристичні поїздки по Україні — це щонайменше підтримка економіки та громад, які шукають гроші на відродження.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.