ЄС переніс запуск системи отримання дозволу для безвізових подорожей

Система ETIAS передбачає отримання попереднього дозволу, за який мандрівники в ЄС повинні платити 7 євро раз на три роки для авторизації своїх поїздок.

Як повідомляє “ЄП” з посиланням на документи агенції EU-LISA, запуск системи перенесли на 2023 рік.

Після запуску системи в’їзд українців до ЄС за біометричним буде можливий лише за попередньої онлайн-реєстрації в ETIAS. Авторизація буде платною (7 євро) та діятиме 3 роки, під час яких повторна реєстрація для поїздок не потрібна.

В ЄС зазначають, що система не є аналогом візи, оскільки не потребує підтвердження мети в’їзду чи надання супровідних документів. Крім того, заявка не потребує відвідування візового центру, а здійснюється онлайн.

Дані, внесені у систему ETIAS, будуть звірятись з інформацією в базах ЄС для перевірки того, чи не перевищила особа час перебування в ЄС, чи не вчиняла злочинів на території ЄС, чи не має інших заборон на в’їзд.

Ще в липні 2018 року Європейський Парламент дав згоду на запровадження ETIAS, яка передбачала створення електронної системи безвізу для покращення безпеки в Шенгенській зоні. Планувалось, що система запрацює у 2021 році, але згодом європейська влада оголосила, що дату запуску перенесли на 2022 рік.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.

Теги: