Європейські країни розпочали пом’якшувати карантинні обмеження

Низка європейських країн розпочали обережно послаблювати обмеження карантину, який був введений на початку березня через поширення COVID-19.

Італія

Країна, яка найбільше постраждала від епідемії в Європі, вже почала обережно послаблювати обмеження.

З 14 квітня дозволено відкривати книжкові та канцелярські магазини, а також магазини дитячого одягу. Крім того, повернулися до роботи деякі промислові і сільськогосподарські підприємства.

З 4 травня громадянам можна буде залишати будинки. Однак, люди старше 65 років, люди з важкими або респіраторними захворюваннями повинні будуть залишатись вдома.

18 травня – відкриття барів, ресторанів та інших закладів громадського харчування. Зараз розробляються правила організації роботи ресторанів, щоб забезпечити дистанціювання (наприклад, замовлення не братимуть біля барної стійки, а тільки за столиками).

Австрія

З 14 квітня відкрились магазини площею до 400 квадратних метрів, які продають будівельні товари та сільськогосподарські приладдя. З 1 травня повинні відритись інші магазини, торгові центри та перукарні.

Ресторани та готелі зможуть відновити роботу з середини травня. Навчальні заклади також продовжать дистанційне навчання як мінімум до середини травня.

Чехія

З 14 квітня відкрилися деякі маленькі магазини. Також чехам дозволили виїжджати за кордон з важливих причин, таким як ділові поїздки або візит до сім’ї, за умови, що після повернення додому вони пройдуть 14-денний карантин.

20 квітня відкриються ринки, майстерні, автосалони, відновиться професійна спортивна підготовка. Будуть дозволені весілля та інші святкування, однак, загальною кількістю людей не більше 10 чоловік.

27 квітня відкриються роздрібні магазини площею до 200 кв.м, які мають прямий доступ з вулиці. 11 травня відкриються магазини площею до 1000 кв.м, також з прямим доступом з вулиці. Також почнуть працювати автошколи, тренажерні зали, фітнес-центри.

25 травня передбачається відкрити перукарні, солярії, масажні салони, музеї, галереї та зоопарки.

8 червня планується відкрити торгові центри, ресторани, кафе, бари, готелі, театри і туристичні маршрути.

Іспанія

Співробітникам деяких промислових підприємств, які не можуть працювати з дому, дозволили повернутися на роботу. Також дозволено працювати будівельним бригадам, але не всередині приміщень.

Німеччина

З 20 квітня дозволена робота магазинів площею до 800 кв. м., але за умови дотримання дистанції покупцями. Незалежно від розміру, дозволена робота автосалонів, книжкових і веломагазинів.

Відкриваються музеї, бібліотеки, зоопарки та ботанічні сади.

Готелі зможуть приймати гостей, але тільки тих, хто приїхав по роботі. Туризм поки під забороною.

З 4 травня в школу поступово повернуться учні, починаючи з випускних класів.

Кордон відкрита тільки з Бельгією та Нідерландами. До 4 травня залишається в силі контроль на кордонах з Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембургом і Данією (перетинати кордон можуть тільки люди, що їдуть на роботу або з роботи в обох напрямках).

Швейцарія

27 квітня 2020 року клініки і лікарні почнуть проводити нетермінові операції, почнуть працювати стоматологи, перукарі, фізіотерапевти, салони краси, господарські магазини і садові центри.

11 травня 2020 року відкриються всі державні школи. 8 червня 2020 року відкриються інші середні школи, вузи та університети, установи культури і розважальної індустрії, включаючи музеї та зоопарки.

Нагадаємо, Єврокомісія рекомендує продовжити заборону на в’їзд в ЄС до 15 травня.

За матеріалами: Вокруг Света


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.