З 1 серпня Україна змінить поділ країн на “зелені” та “червоні” зони

З 1 серпня в Україні змінять підхід до поділу інших країн на “червону” та “зелену” зону у зв’язку з пандемією COVID-19 і оновлюватиме списки раз на тиждень.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 29 липня

З 1 серпня в нас починають діяти нові правила. Щодо приїзду з закордону – з 1 серпня статистика буде оновлюватися раз на 7 днів. Також ми змінюємо показники: якщо на сьогодні ми вимірюємо кількість активних хворих у тій чи іншій країні, то з 1 серпня це буде повністю так само, як це відбувається у країнах Європи. Буде два показники, при перевищенні яких країна буде віднесена до червоної зони.”, – розповів міністр.

Перший показник – приріст хворих за останні 14 днів, якщо він перевищує такий приріст на території України. Другий показник – відсоток (хворих) у країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями, якщо він буде більше 30%.

Міністр додав, що за цими показниками будуть раз на 7 днів складати перелік країн червоної та зеленої зони. Таким чином, хочуть зробити більш зрозумілим та прогнозованим перетин кордону громадянами України.

Крім того, з 1 серпня ділитимуть територію України на 4 категорії – зелену, жовту, помаранчеву та червону зони. Для перетину меж “червоної” та зеленої” зони будуть встановлені відповідні пости на кордонах адміністративно-територіальних одиниць.

До речі, в Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили нову статистику щодо кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення. Серед важливих змін для українських туристів це включення Албанії та Болгарії до «червоного списку».

Також, центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував алгоритм припинення самоізоляції для осіб, які повернулись з країн «червоної» зони.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.