З’явилася петиція про заборону будівництва вітрової електростанції на полонині Боржава

Активісти б’ють на сполох через заплановане будівництво вітрової електростанції 120 МВТ на полонині Боржава, яка є найбільш доступним місцем для трекінгу та гірського парапланеризму в Україні.

Відповідна петиція про заборону будівництва вітрової електростанції вже зареєстрована на сайті Президента України.

Один з активістів, Олександ Альохін розповідає, що вже є турецькі інвестори, які хочуть побудувати безпосередньо на полонині Боржава вітрову електростанцію. Будівництво ВЕС на хребті, на висоті більше 1000 м буде не простим і включатиме довжелезний список підготовчих робіт, які можуть зашкодити хиткій екосистемі Українських Карпат.

«На хребет буде прокладена дорога, що зробить хребет доступним для широкого загалу, а що буде далі ви можете здогадатись самі. Інвестор чіпляється за цей майданчик, тому що поруч знаходиться підстанція ПС 220 кВ «Воловець» і вже видані технічні умови, а на саму Боржаву, власне плювати.» — розповідає Олександр.

Плановане будівництво на Полонині Боржава суттєво погіршить екологічну обстановку не лише у Закарпатській області, але і у Карпатському регіоні, який охоплює сім країн. Полонина Боржава охороняється як особливо цінна територія, частина всеєвропейської екологічної мережі територій, що мають особливе природоохоронне значення.

Рішенням Постійного Комітету Бернської конвенції, стороною якої є Україна, Полонина Боржава визначена територією, важливою для збереження природи у масштабах всієї Європи. Чимало рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України, вимирають, адже практично не залишилось в Україні полонин, збережених у дикому стані.

Разом з тим, Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації України 07 березня 2019 року у результаті проведення оцінки впливу на довкілля видав висновок про допустимість будівництва вітрової електростанції 120 МВт на Полонині Боржава на території Воловецького та Свалявського районів Закарпатської області.


З’явилася петиція про заборону будівництва вітрової електростанції на полонині Боржава

Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа