З початку вересня набувають чинності нові правила поїздок в Білорусь

З 1 вересня 2020 року громадянам України для поїздок в Білорусь потрібно буде мати закордонний паспорт.

Як повідомляє ДПСУ, з початку осені набуває чинності постанова Кабінету міністрів України «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян».

В прикордонній службі пояснюють, що новий порядок виїзду дозволить покращити захист українців, оскільки у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта. Ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою і складною, на відмінну від закордонних паспортів.

Крім того, даним рішенням планують істотно зменшити час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами.

Разом з тим, істотно покращиться запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) з огляду на незначний ступінь захисту документа.

Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь можуть оформити закордонні паспорти у Посольстві України в Мінську або Консульстві України в Бресті.

В ДПСУ звертають увагу, що жителі прикордонних районів України зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок в Республіку Білорусь в місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років)


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.