Закинута кіностудія в Ніжиловичах: що про неї відомо та як туди потрапити

В Instagram все частіше з’являється незвична локація – місто-привид, яке насправді є закинутим знімальним майданчиком в селі Ніжиловичі. Розповідаємо історію цього місця та як туди потрапити.

кіностудія в нелижовичах як доїхати
Фото @yaroslavbulda

Колишня кіностудія “Ніжеловичі” знаходиться в одноіменному селі Макарівського району, Київської області. Це приблизно 70 км від столиці в бік Житомира. Кіностудію почали будувати у 2003 році на базі колишнього колгоспу. На 20 гектарах художники-декоратори відтворили ціле місто кінця XIX – початку XX століть, з усією тодішньою інфраструктурою: магазинами, майстернями, банком, житловими будинками, фонтанами. Тут є кілька брукованих вулиць, алей. Серед інших локацій тут є також український хутір.

закинута кіностудія в нелижовичах
Фото @yaroslavbulda
закинути кіностудія знімальний майданчик під києвом місто-привид ніжиловичи
Фото @yaroslavbulda

На студії в Ніжиловичах знімали такі фільми як “Кріпосна”, “Щедрик”, “Віддана”, “Исцеление любовью”, “Вовчицю”, “Пока станица спит”, “Останній яничар” та інші. Місцеві жителі Ніжиловичів часто знімалися в масовці й називають кіностудію “своїм Голівудом”.

закинути кіностудія знімальний майданчик під києвом місто-привид ніжиловичи
Фото: @lementarev
закинути кіностудія знімальний майданчик під києвом місто-привид ніжиловичи
Фото: @vitalii_petrenko_photo

У 2019 році під час зйомок фільму “Віддана” в головному павільйоні сталася пожежа. Після цього активні зйомки на цьому місці зупинилися, знімальна локація почала занепадати.

Читай також: Маршрут місцями зйомок серіалу “Спіймати Кайдаша”

Знімальний майданчик та декорації в Ніжиловичах стали популярною локацією для фотосесій та просто подорожі вихідного дня. Якщо абстрагуватися від того, що це знімальний майданчик, виглядає все досить реалістично, як справжнє місто-привид.

Оновлена інформація: наразі вхід на студію закритий.

Усі споруди – тимчасові декорації з фанери, тому не варто очікувати чогось цікавого всередині. Оскільки зйомки тут більше не проводяться, на території можна зустріти уламки, сміття, цвяхи, тож при огляді потрібно бути обережним.

До речі, на зворотньому шляху можна зробити фотографію замку біля кіностудії Victoria Film Studio. Більше цікавих локацій для подорожей Україною шукай на нашій мапі.

Як знайти кіностудію: їхати по житомирській трасі до села Макарів, звідки повернути направо, через село Наливайківка проїхати в Ніжиловичі. В’їзд на студію з боку села.

Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди