Жителі австрійського села просять туристів не приїжджати

Влада австрійського села Гальштат, що за чутками надихнуло творців мультфільму “Крижане серце”, прагне зменшити потік туристів та закликає не приїжджати до них.

Жителі австрійського села просять туристів не приїжджати
Село Гельштат в Австрії

За інформацією Independent, у селі поблизу Зальцбурга проживає 780 жителів. Якщо у 2009 році у Гальштат приїздило близько 100 туристів на день, то в 2019 їх кількість зросла до 10 000. У виданні вважають, що це в шість разів більше туристів на душу населення, чим у Венеції.

Жителі австрійського села просять туристів не приїжджати
Кадр з мультфільму “Крижане серце”

Ріст потоку туристів відбувався поетапно: у 2006 році село фігурувало в південнокорейській програмі Spring Watch; в 2011 році китайський магнат побудував повну копію Гальштата в південній провінції Гуандун вартістю 900 млн євро; а в останні роки видуманий зв’язок села з королівством Ерендел із «Крижаного серця» приваблює тисячі туристів.

Селищний голова Гальштата Олександр Шойц заявив, що хотів би зменшити кількість туристів на третину. Зокрема, зменшити частоту рейсів туристичних автобусів, які возять туристів у Гальштат.

У 1997 році Гальштат отримав статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зокрема завдяки 7000-річній соляній шахті. Село розташоване поруч з озером біля підніжжя гір Зальцкаммергут із будинками 16-ого століття й лютеранською церквою, де в мультфільмі «Крижане серце» розташований замок королеви Ельзи.

До речі, на зимовий період прямі рейси з Києва у Зальцбург запустив SkyUP.


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож

Теги: